10 món ăn đặc sản “gây thương nhớ” khi đi Quảng Bình

Shkoni në Quang Binh Nuk ka vetëm plazhin e bukur Nhat Le, shpella unike por edhe pjata të paharrueshme. Specialitetet Quang Binh të mbushura me kulturën lokale të kuzhinës do të prezantohen për vizitorët Turizmi Quang Binh shijoni. Me siguri këto pjata do të “mbahen mend” aq të vështira për t’u rezistuar.

1. Petulla Quang Hoa

Petullat Quang Hoa janë bërë me oriz të kuq, me një model të thjeshtë dhe madje lundrues, por duhet të shoqërohen me mjaft pjata: peshk banane, manekin, perime të papërpunuara, letër orizi dhe salcë zhytjeje.

Pjata e manekinëve përfshin lakër fasule, spinaq dhe susam. Lakër fasule për të bërë manekin duhet të jenë fasule të kuqe, fara të mëdha. Orizi për të bërë banh xeo është një lloj orizi i kuq, i cili vetëm bluhet dhe qërohet (i njohur edhe si oriz i kuq, oriz kafe) i njomur në ujë për rreth 5 orë, më pas bluhet, hidhet uji dhe orizi në mulli. Grini dy herë për oriz të butë. Pas bluarjes, hidhni pak kripë, qepujt e grirë në një enë me ujë me miell orizi. Forma e tortës është bërë gjithashtu nga duart e një burri në Quang Hoa (në jug të Quang Trach), gryka është pak më e madhe se tasi i orizit, kallëpi është i hollë, rreth 1.5 cm i lartë dhe fundi është i sheshtë.

Stufa mund të lyhet me shumë kallëpe në të njëjtën kohë. Kuzhina është vërtet e kuqe, zjarri është i ri, kallëpi është vendosur, kur torta të jetë lyer, kushtojini vëmendje të kuqes dhe madje edhe zjarrit, atëherë torta do të lulëzojë, me një model. Kur myku është i nxehtë, fërkojeni pjesën e poshtme të kallëpit me buzët ose me një furçë bananeje dhe më pas hiqni miellin e veshur me oriz. Kur të jetë lyer forma e tretë, ëmbëlsira e parë është gatuar, vazhdoni të bëni të njëjtën gjë.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Petullat hahen më mirë kur sapo kanë mbaruar, ku mund të hahen. Të mbash një copë tortë në dorë, të ndjesh nxehtësinë e aromës së orizit kaf është e mrekullueshme.

2. Patate e ëmbël

Me diellin flakërues dhe avullin e detit që fryn në tokën e Quang Binh, ka shumë patate të ëmbla të shijshme, një nga specialitetet e bëra nga patatet është deo e patates. Patatja e ëmbël e shijshme zakonisht bëhet nga patatja e ëmbël e kuqe e rritur në tokë, pasi të ziejë, pritet në feta dhe thahet për rreth 10 deri në 12 ditë në diell. Për shkak të formës së saj si një rrënjë xhensen, ajo përmban shumë lëndë ushqyese, kështu që njerëzit e Quang Binh favorizojnë emrin “ginseng tokës”.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Patate të skuqura janë bërë një pjatë interesante për shumë klasa – nga njerëzit që punojnë te nxënësit dhe vajzat e shkollës që futen fshehurazi në çantat e tyre të shkollës për të sjellë në klasë dhe madje edhe punonjës zyre që “ulen për të përtypur për të lehtësuar trishtimin”. Duke lënë ngadalë shijen e ëmbël të fetave të patates të shkrihet në majë të gjuhës, kjo mënyrë rustike e shijimit tregon pjesërisht shpirtin e njerëzve të Quang Binh: ngadalë, por me pak durim dhe ashpërsi.

3. Zog deti

Breshka e detit është një lloj gjarpëri deti, me trup të vogël dhe të hollë, 1 deri në 2 metra të gjatë, me luspa, trup me vija me lëkurë të ashpër, kokë të vogël dhe bisht të rrafshuar. Zogu i detit është një specie me vlerë të lartë si në ushqim ashtu edhe në mjekësi. Vezët përfshijnë shumë lloje si pjellë gjilpërash, vezët e peshkut, vezët me shirita, vezët e pambukut, vezët e gjembave. Çdo lloj vezësh kur përpunohet ka një aromë dhe ëmbëlsi të ndryshme. Ky është qulli i lindjes, i zier me limon dhe djegës, keku i grirë me oriz, orizi i skuqur, rrotulla e derrit të pjekur në skarë me gjethe maske dhe zierja e mjekësisë tradicionale kineze. Ndaj, fëmijët natyralë janë gjithmonë të “dashur” nga turistët përpara se të shijojnë pjatat e tjera në restorantet bregdetare Nhat Le.

Tham Khảo Thêm:  Đặc sản Cửa Lò ngon nức tiếng gần xa đốn tim du khách

Pasi të pini shijen e verës, do të ndjeni të përzier shijen e ngrohtë dhe pak të athët, duke krijuar një ndjenjë të paharrueshme. Përveç verës së lindjes, dashi është edhe një pjatë e shijshme nga deti. Pastrohen vezët, hiqen zorrët dhe gjaku i zi në kurriz, priten imët dhe më pas përzihen me erëza. I marinojmë për pak që të thithen, më pas i rrotullojmë në dash të vogël, i vendosim në tigan në mënyrë të barabartë. Në atë kohë, do të ndjeni një aromë shumë tërheqëse, duke mos ngrënë ende të uritur! Një pjatë e shijshme e nxehtë me dash do t’i bëjë turistët nga e gjithë bota të duan të qëndrojnë përgjithmonë.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Nëse keni mundësinë të ktheheni në qytetin tuaj të lindjes Quang Binh, për të vizituar vende të famshme si Phong Nha – Ke Bang, mos harroni të ndaleni në Nhat Le për të shijuar dash të nxehtë ose verë speciale!

4. Supë qull

Ndoshta si pho me hanoianët, supa e ngjeshur me njerëzit Quang Binh si ushqim i domosdoshëm në mëngjes. E vetmja gjë është që nëse pho-ja shijohet ditë e natë, supa congee shitet vetëm për një seancë. Kjo pjatë gjithashtu nuk shitet gjerësisht si pho në Hanoi tani (nga veriu në jug, nga trotuari në dyqan), por zgjidhet nga dyqane ose njohës me reputacion.

Në tasin me qull ka një kombinim peshku, karkaleca, mish pa dhjamë… Në të cilin, peshku kokë gjarpëri është një përbërës i domosdoshëm. Peshku me kokë gjarpri pasi të jetë zier, qërohet për mish, skuqet, kalohet me erëza dhe më pas hidhet në një tenxhere të vluar me supë. Qepët e prera hollë dhe cilantro do të spërkaten në mënyrë të barabartë mbi çdo tas me qull të zier në avull për t’u sjellë shpejt mysafirëve për t’u shijuar.

Supa me qull Quang Binh është e çuditshme sepse shërbehet me perime jeshile të copëtuara. Një tas me qull të nxehtë të përzier me feta perimesh jeshile do të shtojë ngjyrën dhe aromën e freskët. Shija e brokolit është e ëmbël dhe pikante, duke krijuar një ndjenjë të poi në urën e hundës kur shijoni.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Në qytetin e Dong Hoi, supa e ëmbëlsirave mund të hahet me rrotulla – edhe pse të dy pjatat nuk shkojnë mirë së bashku. Ky kombinim vjen nga fermerët në fshatin Mo Trach për të shtuar plotësinë. Rollat ​​krokante dhe aromatike të pranverës do t’ju tërheqin të shijoni, më pas pini lëngun e mishit dhe më pas copa peshku të nxehtë me kokë gjarpri.

5. Hotpot me peshk dhe patate

Restorantet në Dong Hoi janë të specializuara për peshkun dhe patate të nxehtë (disa vende i quajnë ato congee). Vetëm duke parë tasin e peshkut të marinuar të nxjerrë në tryezë, pështyma tashmë po rrjedh. Çdo copë peshku i bardhë, topolak si sfidë, provokues. Peshku pastrohet, hiqet koka, nxirret jashtë, pritet në gjysmë. Marinimi i frutave ka nevojë vetëm për erëza normale si kripë, djegës, glutamat monosodium, por gjithmonë duhet të ketë shumë bimë të ngjeshur (që i përkasin familjes së hudhrave) që priten imët si me gjethe ashtu edhe me zhardhokët e vegjël.

Dhe tenxherja e tenxheres së nxehtë përfshin lloje të tilla si domate, fruta yje, kërpudha, tamarind të thartë, kërcell bambuje të thartë, lakër turshi. Është e thjeshtë të thuash, por jo çdo vend është i shijshëm, por varet edhe nga duart e procesorit. Një faktor tjetër vendimtar është sa i freskët është peshku.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

@sansan0502

Sapo tregoi historinë në vitin e tretë, tenxherja me ujë po vlonte mbi një zjarr të fortë, në këtë kohë, ai mori peshkun dhe e futi. Mos i vendosni të gjithë peshqit në tenxhere menjëherë; një person ha dy copa në të njëjtën kohë, shtoni ato dhe vendosini ato, njëra pas tjetrës. Mos e gatuani peshkun, sepse ai do të shtypet dhe do të humbasë të gjithë substancën e tij; Mjafton të vlojë dhe më pas nxirreni nga tasi. Hani menjëherë pasi të ftohet, mos e lini peshkun të ftohet.

Tham Khảo Thêm:  Top 13 món ăn đặc sản Đài Loan mua về làm quà hấp dẫn khách du lịch

6. Tortë filtri me miell Cassava, karkaleca lumi

Torta e filtrit, me origjinë nga Hue, Dong Ha dhe më pas e ankoruar në Quang Binh, u shtua me një shije të re, duke u bërë pjata më e veçantë e provincës Quang Binh. Jo shumë njerëz që vijnë në Dong Hoi nuk duan të shijojnë dhe të blejnë ëmbëlsira si dhurata.

Përbërësit e tortës së filtrit janë thjesht mielli i tapiokës së filtruar, karkalecat, veshi i drurit dhe disa erëza të tjera të kopshtit të shtëpisë. Karkaleca e përdorur për tortën është vetëm një varietet i vogël në grykën e lumit, si i pasur me shijen aluviale të bakrit, ashtu edhe me shijen e kripur të detit.

Çdo tortë filtri mbështillet me një karkalec, disa feta mishi dhe erëza, të shtrydhura në formën e një veshi të vogël rosë. Mund të zihet (zhytet) në ujë të valë për t’u ngrënë menjëherë ose të mbështillet me gjethe bananeje për t’u bartur (si p.sh. orizi ngjitës), që njerëzit ta marrin. Ky lloj keku i mbështjellë mund të lihet për shumë ditë, kur hahet, zihet në avull derisa të jetë i nxehtë, ende me aromë si një kek i ri, i zhytur me salcë peshku Quang Binh me feta djegës pikante që grisin gjuhën është edhe më e paharrueshme.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

@towerofsweet

Në Quang Binh, pjata më e mirë është torta me filtër e Ma Xa Dong Hoi. Ky lloj keku i trashë dhe ushqyes është shumë i lirë. Vetëm disa dhjetëra mijëra, e gjithë familja mund të organizojë një festë ose ta marrë atë si një dhuratë të çmuar.

7. Sallatë peshku i grirë

Kthetrat i përkasin familjes së peshqve kërcorë si peshkaqenë, që lindin, nuk bëjnë vezë. Peshku i molusqeve është plot me mish, mëlçi të dhjamosur, mish të shijshëm, megjithëse lëkura është e ashpër (prandaj quhet peshkaqen), peshku, por kruarja e lëkurës me ujë të valë si rruajtja e derrit nuk është më peshk, mishi i peshkut në ajo kohë ishte e bardhë si pambuku, Vetëm dukej dhe pëlqente.

Peshku krokodili si sallatë me lëng mishi, perime të papërpunuara, pirja e verës është një pije e bukur; si dhe lëngu me shafran të Indisë, mjaltë, xhenxhefili është një pjatë që plotëson yin. Mjekët në Dong Hoi këshillojnë pacientët e varfër që të hanë molusqe pas shërimit, pa marrë tonikë dhe pa shpenzuar para.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Zgjidhni të blini molusqe shtatzëna, prisni peshkun e vogël në barkun e nënës, lëreni mbështjellësin të paprekur, shmangni thyerjen e tij, lajeni në ujë të ngrohtë me kripë (jo shumë të vluar) gatuani qull orizi, kur të jetë gatuar, hidhni mbështjellësin e peshkut. I zier mirë, shtoni erëza dhe piper, kështu që ekziston një shkallë tonifikuese gjithëpërfshirëse e yin dhe yang. Pas sëmundjes, hani vetëm 5 ose 7 herë në atë mënyrë që të jeni të shëndetshëm.

8. Supë me petë

Peshku kallamar është një lloj peshku i vogël, trupi i tij është i rrafshët dhe i vërtetë me emrin e tij; Trupi është i butë sepse skeleti nuk është i fortë, mishi është i pastruar nga yndyra e tepërt. Njerëzit përdorin peshk vetëm për të bërë salcë peshku ose të pjekur në skarë të freskët në qymyr.

Salca e peshkut të kripur nuk është aq faza sa të gjitha salcat e tjera. Për shembull, nëse dëshironi të bëni salcë peshku ton ose skumbri, duhet ta bëni peshkun në copa, ta kriposni për pak, ta hiqni dhe ta përzieni me një shtresë miell misri të pjekur ose miell orizi të pjekur, ta vendosni. një kavanoz, vendosni gjethet në një kavanoz ose moareca, të ruajtura për disa muaj për t’u bërë salcë peshku.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Sa i përket salcës së peshkut, që shpesh quhet salcë peshku, që do të thotë një peshk i përzier me kripë, duhen vetëm disa ditë për të bërë produktin e përfunduar. Salca e deleve, qepët, të sanduiçëve me mango (një lloj perimesh pyjore, pemë e madhe, bregu i drejtë i lumit, bregu i përroit, breg i luginës) është shumë i preferuar nga vendasit.

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp món ăn đặc sản Bắc Kạn

9. Supë me kërpudha melaleuca

Sipas përvojës së amvisave, kërpudhat melaleuca mund të përpunohen në shumë pjata si qull, të skuqura me ushqime të tjera, por ndoshta pjata më e njohur dhe më e njohur për njerëzit e Quang Binh është ende supa me kërpudha melaleuca.

Përpunimi i kërpudhave melaleuca është gjithashtu mjaft i përpunuar. Së pari, hiqni lëkurën prej dheu nën këmbë, përdorni majën e një thike për të hequr butësisht shtresën kafe në mbulesën e kërpudhave. Për t’i bërë kërpudhat melaleuca më pak të hidhura dhe më pak viskoze, duhet të zhyten në ujë të holluar me kripë dhe të lahen plotësisht ose mund të zbardhen në ujë të vluar dhe më pas të shpëlahen me ujë të ftohtë, të kullohen. Por për ata që e kanë shtypur këtë shije të hidhur, duhet ta lënë ashtu siç është, ta hanë vërtet të hidhur për ta parë “tashmë”.

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

Pasi të marinoni karkalecat dhe mishin për t’u thithur, vendoseni tenxheren në sobë për të skuqur qepët derisa të marrin aromë, vendosni proshutën në ishull, më pas shtoni karkalecat e qëruara në ishull dhe më pas lëreni ujin të vlojë. Më pas shtoni kërpudhat që të prisni që uji të ziejë sërish, shtoni perimet derisa perimet të jenë zier, më pas fikni zjarrin. Provimi i erëzave për shije; Gjethet e reja, gjethet e dafinës të grira, futini pak, tenxherja e supës do të ketë një aromë shumë karakteristike. Supa me kërpudha melaleuca mund të gatuhet me shumë perime të ndryshme, por njerëzit shpesh e gatuajnë atë me perime me patate të ëmbla, sepse shija e ftohtë e kësaj perime ul disi hidhërimin.

10. Ëmbëlsira

Në pamje të parë, banh chung ka shumë ngjashmëri me petullat e jugut. I vetmi ndryshim është se torta është më e madhe, më krokante, e përpunuar më hollësisht dhe veçanërisht tasi me salcë zhytjeje (njerëzit vendas e quajnë shpesh lëng mishi) ka shumë shije.

Mielli për të bërë ëmbëlsira duhet të zgjidhni një lloj të mirë orizi, ta bëni pure dhe ta përzieni me ujë në një përzierje të lëngshme. Për ta bërë tortën krokante kur skuqet, njerëzit shtojnë pak niseshte misri. Shtoni vezët e pulës ose rosës, pak pluhur shafran i Indisë që torta të ketë një ngjyrë të bukur dhe më shumë ushqyes.

Mbushja përfshin mish derri të grirë të marinuar, karkaleca të qëruara dhe “promovim” me pak çmim të papërpunuar. Gjatë skuqjes së tortës duhet t’i kushtoni vëmendje nxehtësisë së zjarrit në mënyrë që torta të jetë krokante dhe e artë. Salca e zhytjes duhet të ketë një aromë karakteristike dhe një aromë të yndyrshme. Për të bërë një tas të tillë me salcë zhytjeje, duhet të keni mish pa dhjamë, domate, ananas, biskota, kikirikë të pjekur…

Kur shkoni në Quang Binh, 10 pjata speciale që po

@quynhanhn_n

Në një ditë të freskët, kur shijoni një copë tortë të nxehtë dhe aromatik të mbështjellë me perime të papërpunuara, duke u zhytur në lëng mishi, me siguri do ta kuptoni pse ka një emër kaq interesant.

Ejani në Quang Binh për të shijuar specialitetet e Quang Binh!

Postuar nga: Vo Huynh Huong Giang

Fjalët kyçe: 10 pjata speciale që “ju bëjnë malli” kur shkoni në Quang Binh

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 10 món ăn đặc sản “gây thương nhớ” khi đi Quảng Bình . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Mì Cua lông – món “đặc sản” trứ danh của Thượng Hải, Trung Quốc

Ở Thượng Hải, nổi tiếng nhất phải kể đến món mì cua lông. Không phải là một nhà hàng sang trọng, không gian của Cejerdary tương đối…

Cách làm bánh da lợn đặc sản Nam Bộ

Nhắc đến các món bánh đặc sản của Việt Nam không thể bỏ qua món bánh da lợn, đây là món bánh được bình chọn vào top…

Top 20 đặc sản Cam Ranh ngon quên lối về

Cam Ranh được biết đến là thành phố sở hữu những bãi biển trong xanh cùng các hòn đảo xinh đẹp thu hút khách du lịch khắp…

5 đặc sản ẩm thực Việt Nam được 2 tổ chức thế giới xác lập kỷ lục

Tổ chức Kỷ lục Việt Nam (VietKings) cho biết, lần đầu tiên Việt Nam có 5 chuyên cơ được hai tổ chức thế giới là Liên minh…

Các đặc sản mua về làm quà khi du lịch Hà Giang

Du lịch Hà Giang mua gì làm quà? Chắc hẳn không ít người đã tự hỏi mình câu hỏi này khi trải qua một chặng đường dài…

Chè Hẻm Đường Hùng Vương Huế – “Đặc Sản” Duyên Dáng Của Xứ Huế

Ai đó từng nói, đến Huế mà không nếm thử chè hẻm Hùng Vương thì quả là một thiếu sót lớn. Hãy cùng dichoihue.com tìm hiểu về…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *